R25030-1PR
Manufacturer Name: Bussmann
  • Part Number: R25030-1PR
  • Description
    Fuseblock, RK1 Class, 250 VAC, 30 A, 1 pole, Pressure Plate Terminal
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Fuse Accessories
  • Status:
  • More about R25030-1PR Bussmann
    R25030-1PR Bussmann
    R25030-1PR is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuse Accessories category. R25030-1PR is described as Fuseblock, RK1 Class, 250 VAC, 30 A, 1 pole, Pressure Plate Terminal. Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.